info@bohemia-agency.cz
+420 603 253 053
 

Časté dotazy

RADA PRO DÍVKY, KTERÉ CHTĚJÍ BÝT JAKO MODELKY Z TITULNÍCH STRAN

Takové dívky žijí ve světě iluzí a oproti radám, které je narušují, jsou imunní. Každopádně musí být nad věcí, neotročit trendům, naopak být svá. Pokud slečny chtějí prorazit v modelingu, musí být disciplované, psychicky odolné, pokorné a po všech stránkách na sobě pracovat, pochopit princip branže.

Pokud máš konkrétní dotazy, na které zde nenajdeš odpověd, můžeš nám je poslat na email: info@bohemia-agency.cz.

Pokud se chceš stát modelkou, modelem, hosteskou, vyplň registraci a přilož své aktuální neretušované, neupravené fotografie a zašli nám celý vyplněný formulář, źaškrtni o co se v agentuře ucházíš. Jaké fotografie posílat do agentury, najdeš na našem BLOGU i s ukázkou fotografií, jak by měly vypadat.

1. Chci začít s modelingem

Obrať se na profesionální agenturu , vyplň formulář a odešli ho. Pokud zaujmeš, pracovník agentury ti odpoví a pozve tě na osobní schůzku. Osobní schůzka je nutná, pokud se nechceš dostavit osobně na  na pohovor, neodesílej formulář, jelikož se nedá spolupracovat bez osobního kontaktu s agenturou!!!!!!!!!!!

2. Nemám žádné zkušenosti s modelingem
Pokud chceš získat základy modelingu, můžeš se přihlásit do školy pro začínající modelky/ly, škola by měla probíhat určitý počet hodin, naučit se vše, co je potřeba v práci modelingu- chůze modelky- catwalk, herecká průprava, taneční průprava, nácvik choreografií, základy líčení, vlasové úpravy, castingová průprava a správná životospráva

3. Mám šanci uspět v modelingu, když nejsem moc vysoká/ý
Ideální výškou pro dívky je 175cm-181 cm, ale reálná naděje je již u výšky 173 cm a končí na 183 cm. Pokud jsi nižší, nebo vyšší, tvé šance jsou opravdu minimální, záleží na věku , kdy s modelingem začneš a máš předpoklad růstu. U chlapců je ideální výška 185- 189 cm, ale reálná šance uplatnit se v modelingu je již od 184cm -190 cm.

4. Od kolika let mohu dělat modelku/modela

Ideální věk dívky pro začátek modelingu je od 15 ti let. Je, ale pravdou, že je tato hranice individuální, u někoho je to 14 let, u někoho 18 let. Dívky, které začnou dříve, mají velký náskok. U chlapců je začáteční hranice v modelingu 18 let , ale nehraje tak důležitou roli, neboť´ máme zakázky i pro starší muže, klienti hledají často muže typu podnikatel.

5. Je nutné mít nejdříve mít profesionální fotky než se přihlásím
Nutné to není. Pro posouzení, zda jsi vhodný typ, potřebujeme zaslat obyčejné fotky, přiložené k registračnímu formuláři, portrét- u dívek bez make up a postavu v plavkách. Neposílejte fotky ve slunečních brýlích a dívky fotky, kde jsou nalíčené, nebo retušované, upravené fotky.

Po dohodě s agenturou, si profesionální fotografie necháš nafotit, bez nich se pracovat ve vrcholovém modelngu nedá, agentura ti dá kontakty na profesionální fotografy, kteří jsou v této branži osvědčení. Nemá cenu riskovat a nechat si nafotit fototesty bez rady agentury. Nemusely by se hodit. Je zbytečné vydat svoji energii a peníze za nekvalitní fotografie.

6. Jaké jsou ideální míry

U dívek jsou důležité míry přes pas a boky. Záleží také na výšce dívky, ideální míry,pas 60- boky 90 maximálně. Výška ideální od 175 cm, s nižší výškou ve vrcholovém modelingu , pokud nejsi něčím vyjímečná, se nedá prosadit.
U chlapců je důležitá štíhlá, vypracovaná a symetrická postava a ideální výška od 185-190 cm.

7. Mám osvědčení, či kurz modelek/lů

Toto osvědčení ani tyto znalosti nejsou pro přijetí do agentury směrodatné. Záleží na tom, co umíš a tvých fyzických předpokladech.
Absolvování kurzu či školy ti nezaručí přijetí, či jistou práci, ale  za předpokladu, že je škola modelingu u akreditované a profesionální agentury, ti  hodně pomůže na začátku tvé kariéry a zvedne tvé reálné šance ve světě modelingu. Bez základů modelingu, profesionální chůze na vysokých podpatcích se na přehlídková mola jen těžko dostaneš.

8. Jak poznám,, jestli jsem zajímavý typ pro modeling

Důležitá je výška, štíhlá a souměrná postava, fotogenická tvář, temperament, hezká plet´, hezký úsměv, hezké bílé rovné zuby, nebarvené vlasy, přírodní obočí.

9. Jsou nutné nějaké investice pro kariéru modelky/la

Ano. Fototesty se pohybují od 4 000 – 6.000 Kč,-, bez nich se začátek kariéry neobejde. Pak jsou ještě další náklady, např. škola pro začínající modelky/ly, která není nutná, pokud zvládneš chůzi perfektně sama/sám. V některých vyjímečných případech se můžeš s agenturou dohodnout, že ti na začáteční náklady půjčí a ty si na svůj dluh u agentury vyděláš a splácíš ho- "jen u vyjímečných případů" , kdy začínající model je opravdu perspektivní a podepíše smlouvu s agenturou o exclusivním zastupování na určitou minimální dobu.

10. Jak poznat dobrou a špatnou agenturu

Je několik ukazatelů, než se rozhodneš s agenturou spolupracovat a přijmout jejich zastupování.
Reference a klientela agentury, jméno agentury a její historie.
Dojem z osobní schůzky!!!!
Webové stránky!!!!!

Obsah a úroveň smlouvy, kterou ti agentura nabídne a možnosti pracovních nabídek.